Covid-19 Destek

Covid-19 uygulamaları konusunda ayrıntılı bilgi almak için Covid-19 bilgilendirme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca güncel duyuru ve uygulamalar hakkında bilgi almak için Sağlık Bakanlığının resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Covid-19 belirtileri gösteriyorsanız

Covid-19 belirtileri gösteriyorsanız ya da olduğunuzdan şüpheleniyorsanız lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz.


Covid-19 Belirtileri:
Enfeksiyon esas olarak solunum sistemini tuttuğu için yaygın belirtileri ateş, öksürük ve nefes darlığıdır. Bunların dışında görülen belirtiler genel olarak şunlardır:
• Başağrısı
• Boğaz ağrısı
• Burun akıntısı
• Kas ve eklem ağrıları
• Halsizlik
• Koku ve tat alma duyusu kaybı
• İshal

PCR Testi Yaptırmalısınız

Kendinizi izole ederek en yakın sağlık kuruluşuna gitmeniz gerekir. Burada yaptıracağınız PCR testi sonuçlanana kadar bireysel izolasyonunuza devam etmeniz gerekir.
Test yaptırabileceğiniz merkezlerin listesine buradan ulaşabilirsiniz.


Test yaptırabilmeniz için on-line randevu almanız gerekir. Test randevunuzu buradan alabilirsiniz.

PCR Testiniz Pozitif İse

Yaptırdığınız PCR testinin sonucu pozitif çıktı ise kendisi bulunduğunuz yerde izole etmeniz gerekir. Sağlık Bakanlığına bağlı Covid-19 Takip Merkezi tarafından sizinle iletişime geçilerek süreç konusunda bilgilendirme yapılacaktır. Karantina sürecinde uygulanacak işlemler hakkında ayrıntılı bilgiyi Güvende Kal sayfamızdan edinebilirsiniz.

Danışmanınızı Bilgilendirin

Test sonucunuzun pozitif çıkması durumunda test sonucunuz ve sağlık durumunuzla ilgili bilgileri lütfen danışmanıza e-mail yoluyla ulaştırınız. Akademik danışmanlarımızı görmek için buraya tıklayınız

Acil İhtiyaçlar ve Talepler

Karantina sürecinde, üniversitemiz tarafından öğrencilerimize sunulabilecek desteklerden yararlanabilmek için [email protected] adresine e-mail gönderebilirsiniz.