Uzaktan Eğitim Destek Hizmetleri

Uzaktan eğitim sürecine karşılaşabileceğiniz soruların daha hızlı çözülebilmesi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz

Kullanıcı Hesabı İşlemleri

Öğrenci kaydınız tamamlandıktan sonra üniversitemiz tarafından sunulan dijital hizmetlere (Microsoft Teams, Microsoft Outlook, KİUS) ulaşabilmeniz için ilk erişim bilgileriniz (kullanıcı adı ve şifre) Öğrenci İşleri Müdürlüğü tarafından e-mail yoluyla sizlere iletilecektir.

Uzaktan eğitim hesaplarınızda yaşayabileceğiniz sorunlar konusunda aşağıdaki destek adımlarını takip edebilirsiniz.

Kullandığınız dijital hizmetlerde yaşayabileceğiniz erişim sorunlarında, kullanıcı şifrenizin sıfırlanması için [email protected] adresine;
Öğrenci numaranız,
Adınız soyadınız,
Kayıtlı olduğunuz program
ve sıfırlama talebinizi yazınız.

Şifreniz sıfırlandıktan sonra size geçici şifreniz e-mail olarak gönderilir.

Size gönderilen geçici şifre ile https://kius.csu.edu.tr adresine girerek yeni bir şifre oluşturmanız gerekir

Şifrenizi belirledikten sonra 45 dakika beklemelisiniz. 45 dakika içerisinde şifreleriniz güncellenecektir. Bu süre sonunda KİUS, Microsoft Teams, Microsoft Outlook vb. hizmetlere yeni şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

Akademik İşlemler

Eğitim öğretim ile ilgili konularında karşılaşabileceğiniz sorunlar ve öğrenmek istediğiniz konular hakkında aşağıdaki destek adımlarını takip edebilirsiniz.

Kayıt olduğunuz dersler ile ilgili bilgi almak için ilk olarak dersin hocası ile iletişime geçiniz.

Ders kaydı, bölümünüzdeki dersleriniz ve başarı durumunuz ile ilgili bilgi almak ve ders konusundaki talep ve önerileriniz ile ilgili akademik danışmanınızla görüşebilirsiniz.

Öğrenci işleri biriminden almak istediğiniz destek, ve öğrenmek istedikleriniz için [email protected] adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Burs başvurusunda bulunmak için [email protected] adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Mali İşlemler

Ödeme planınız, burs durumunuz, bursunuzun geçerliliği ve mali konularda sormak istedikleriniz için [email protected] adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Önemli Not

Destek hizmetlerinden yararlanırken göndereceğiniz e-mail içeriğinde, öğrenci numaranız, adınız, soyadınız, kayıtlı olduğunuz program ve talebinizi açıkça belirtmeniz gerekmektedir.