Kıbrıs İlim Üniversitesi Küresel Yetenek Yönetimi Koordinatörlüğü

Öğrencilerimiz başta olmak üzere mezunlarımız ve çalışanlarımız ile birlikte gelecekte KKTC’de, Türkiye’de, uluslararası platformda saygın ve etkin bir KİU ailesinin önemli bir parçası olmaktır. Kıbrıs İlim Üniversitesi ile temas kurduğu ilk andan itibaren öğrencilerimizle ve üniversitemizi bitirdikten sonra da mezunlarımızla iletişim ve işbirliği içinde olmak, kariyer yolculukları boyunca onlara eşlik etmek ve desteklemek için gerekli faaliyetlerde bulunmaktır.

Bilgi çağında başarının anahtarı olan Yetenek Yönetimi, iş ve akademik ortamlara kazandırılmasında yetenek ve bu yeteneğini sergileyecek kişilerin yetişrilmesi çok önem taşımaktadır. Öğrencilerimizin yeteneklerinin ortaya çıkarılması ve yetenekleri maksimum seviyede yönetmelerine yardımcı olmayı hedefliyoruz.

Küresel Yetenek Yönetimi Koordinatörlüğü Hedefleri içerisinde Kıbrıs İlim Üniversitesi Yeteneklerini Küresel dünyada yönetme potansiyeli öğrencilerinin benliklerinde keşif edebilmeleri ve kullanabilmeleri için her kapsamda yardımcı olmayı görev bilir; Öğrencilerimizin profesyonel hayata atılım süreçlerinde sahip oldukları Bilgi ve ortaya çıkardıkları Projelerle onlara her bir kapsamda el uzatmaktan onur duyar. Lisans ve Önlisans eğitim süreçleri boyunca mezuniyetten sonra gelecek hayata hazırlar ve eğitim sonrası hayatta öğrencilerinin makul araştırma ve analiz niteliklerine, sosyal becerilerine ve entelektüel birikimlerinde katkıda bulunmuş olur.

Öğr.Gör. İrfan SARIYILDIZ / Kıbrıs İlim Üniversitesi Küresel Yetenek Yönetimi Koordinatörü

Oryantasyon Programı İçin Tıklayınız